A fájdalomcsillapító gyógyszerek hosszabb távon történő alkalmazása során akár súlyos mellékhatásai is jelentkezhetnek, ezért csak rövidebb ideig történő használatuk javasolt. A gyógyszerek szedése helyett gyakran fizioterápiát tanácsolnak a szakorvosok, melynek jóval kevesebb mellékhatása ismert.
A fizioterápia és a fizikoterápia alaki és jelentésbeli hasonlóságuk miatt sok esetben okoznak félreértéseket, keveredéseket. A fizioterápia a gyógyászatban általában a természet adta lehetőségek hasznosítását jelenti, melybe a fizikoterápia is beletartozik. A fizioterápia tehát egy tágabb meghatározás, míg a fizikoterápia ezen belül egy szűkebb fogalom.
Bővebben: Mi a különbség a fizioterápia és a fizikoterápia között?
Kutyánk folyamatos ápolása nem csak a szép megjelenés miatt, hanem kutyánk egészségének megőrzése miatt is nagyon fontos. Az elhanyagolt, csomós, összeragadt szőrzet vagy a túlzottan megnőtt karmok egyaránt rossz hatással lehetnek kutyánk közérzetére és egészségére, így érdemes időnként kutyakozmetikushoz elvinnünk kedvencünket. Egy komplett kezelés tartalmazza a szőrbontást, a nyírást vagy trimmelést, a tappancs szőrtelenítését, karomvágást, fültisztítást, fürdetést és a bűzmirigy kezelést.
Bővebben: Miért vigyük a kutyánkat kozmetikushoz?
A terhesség ideje alatt fontos elvégezni különböző ultrahang vizsgálatokat, hiszen a vizsgálatok segítségével még időben felismerhetőek bizonyos elváltozások. Az ultrahang vizsgálatok sugármentesek, teljesen biztonságos és megbízható eljárások, valamint bármikor megismételhetőek és gyors diagnózist adnak. A kilenc hónap alatt a magzat elhelyezkedését, a lepény helyét, a magzat egészséges fejlődését, a magzatvíz mennyiségét és a méhen belüli veszélyezettséget is tudjuk vizsgálni. A hagyományos 2D-s felvételek után napjainkban már 3D, 4D, illetve 5D-s ultrahang vizsgálatra is lehetőségük van a kismamáknak.
Bővebben: 5D ultrahang vizsgálat
Életünk és figyelmünk fő területe az egészség
Meghatározza, nemcsak életünk hosszát, hanem a minőségét is, ami sokak értékrendjében előrébb is áll, mint az élet tartama. Egészségünk alappilléreiként tartjuk számon a megfelelő minőségű élelmet, a tiszta levegőt és a tiszta vizet. Ezek közül a tiszta víz egyre nagyobb figyelmet kap. Ki gondolta volna 30 évvel ezelőtt, hogy a vizet már nemhogy nem isszuk meg a kútból (nitritek), de már a csapvizet (klór és klórozott szabadgyökök) se fogyasztja el az emberek többsége. Az ivóvíz legnagyobb része ma már palackozott formájában fogy el. Az egészségközpontú gondolkodás azonban megkérdőjelezi a palackozott víz minőségét, a műanyag palackok előállítása, a palackozott víz fogyasztóhoz szállítása hatalmas környezetterhelést jelent. A műanyagok kémiai összetétele is kérdéseket vet fel, hogy vajon a víz, különösen a szénsavas víz, vajon milyen anyagokat old ki a műanyagból. A környezettudatos gondolkodás elveti a víz palackozását és szállítását, ezért olyan vízfogyasztási szokások és ezzel technológiák jelennek meg, melyek ezekre a kérdésekre is választ adnak.
Bővebben: Életünk és figyelmünk fő területe az egészség.